JING-JANG

Vyprodáno

Jin a Jang ukazuje, že je třeba brát život jako celek a že nemůže existovat odděleně. Tmavá a světlá část symbolu jsou vzájemně protikladné, ale i propletené a závislé jedna na druhé. Dvě tečky znázorňují, že každá z protikladných sil obsahuje zárodek i té druhé.Obě části pak spolu tvoří dokonalý kruh, symbol celistvosti přírody.

200,00 Kč

Materiál korálek, nylonová gumička
Velikost korálku 8 mm
Délka UNI 17 - 18 cm obvod ruky

Jin a Jang je čínský symbol filosofie taoismu, symbol tvralé existence a rovnováhy celého vesmíru

Ženský princip Jin je spojován s chladem, temnotou, nocí, černou barvou a zemí. Symbol Matky Země, ze které vyrůstá život, plodnost, mateřství, také ale destrukce, poddanost, pasivita. Jinovými symboly jsou měsíc, voda, mraky, tygr, želva, sever, olovo a sudá čísla.

Mužský princip Jang je spojován se světlem, teplem, dnem, aktivitou, bílou barvou a nebesy. Jang je aspekt vzniku života, plodnosti, síly, kreativity, dominance, aktivní, tvořivý, pozitivní, světlý a tvrdý. Jangovými symboly jsou slunce, oheň, drak, červená barva, jih, rtuť a lichá čísla.

Jin-Jang symbolizující život, zdraví, harmonii, rovnováhu, dualitu a trvalé existence. Pouze, když se Jin a Jang nacházejí v rovnováze, je tělo zdravé. Příliš silný Jang vyvolává zesílenou činnost orgánů. Převládá-li Jin, orgány dostatečně nefungují.