Kosti páteře

7 krčních obratlů

• 12 hrudních obratlů

• 5 bederních obratlů -

• Kost křížová a kostrč

Svaly páteře, které se masírují

• Trapézový sval

• Široký sval zádový

• Velký sval hýžďový

• Svaly krajiny křížové a kostrče

Zdravotní potíže zad, které lze zmírňovat či léčit masáží

Záda jsou největší tělesnou plochou. Záda představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu nebo stresem.

Masáže zad a šíje uleví při bolestech krční páteře a bolestech hlavy, napomáhá správnému dýchání a držení těla. Masáž zad a šíje pomáhá správné funkci vyplavovat z těla odpadní látky a usazené soli z kloubů, podporuje krevní a energetický oběh, pomáhá při onemocněních pohybového aparátu, při rekonvalescenci svalů

• Při velké bolesti zajít za lékařem !

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

DUCHOVNÍ PŘÍČINY BOLESTÍ ZAD A ŠÍJE

ZÁDA jsou plochou, jež značí naši veškerou MINULOST. Proto jakýkoliv zdravotní problém a zranění na zádech hledejte příčinu v minulosti. Např. dlouhodobě nevyřešené vztahy v rodině, který vás do dnešní současnosti trápí Vám mohou "sedět" na zádech, tak jakýkoliv problém vzniklý v minulosti táhnoucí se do dnešních dnů.
Bolest kdekoliv na páteři může znamenat duchovně, že jdete špatných směrem v životě, či že špatně našlapujete nebo stojíte (např. že dávám velkou váhu jen na jednu nohu)

Bolest mezi lopatkami

vnímejte jako odezvu oslabení orgánů v této oblasti. Mluvte o druhých lidech hezky, nepomlouvejte je.

Hrudní oblast

zrcadlí pohodu ve vaší rodině , míru spokojenosti a citového zázemí.

Bolest v bederní části

Máš-li zdravotní potíže v této části, tak si na sebe moc něčeho naložil. Mnoho chceš a ve svých plánech vidíš ale hlavně sám sebe a hmotné potřeby. Nemyslíš moc jen sám na sebe? Myslíš při svých plánech i na svou rodinu a tvé nejbližší? Nemyslíte JEN na to, jak vydělat peníze, mít dobrou práci, a přitom dokážete se ještě s láskou celí stulit k partnerce, partnerovi? Dokážete ještě dávat druhému lásku jako za začátku vztahu, nebo už je Vás život jen honba za perfektním pracovním výsledkem?

Bolesti v kříži
Uberte si povinnosti a zbytečnosti. Odložte velké plány, které ted neunesete. Nedělejte ze sebe otroka, když nemusíte. Nakládáte si na sebe více než unesete a samy! Nedělejte z komára velblouda, udělejte si seznam toho co opravdu musíte, a to co nutně nemusíte omezte. Vy samy nosíte na zádech ten těžký "kříž".

převzato z knihy - Záhadná lymfa

.